Nybyggd restaurang/bromma

företag till salu Din intresseanmälan har skickats

location Stockholm

aktiebolag till salu

Omsättning

3 Mkr
företag säljes

Prisidé

990 tkr
företag till salu

Annonsör

Mäklare
affärsverksamhet till salu

Area ca

280 m2
företag säljes

Hyra ca

38000 kr/mån

Beskrivning av Nybyggd restaurang/bromma

Här har vi drömmen: En nybyggd restaurang, där möjligheterna är lika oändliga som kreativiteten i köket. Med ett perfekt utformat IM-kanal, diskrum och kylrum, är allt skräddarsytt för att underlätta det dagliga arbetet och säkerställa att varje maträtt är en kulinarisk upplevelse av högsta klass. Golvbrunnar har placerats strategiskt för att göra servicen smidig och jämn.



De stora, vackra fönstren vetter mot huvudgatan, vilket ger en inbjudande atmosfär. Med sin moderna elegans och generösa utrymmen skapas en lättsam och inspirerande miljö. Uteserveringen inbjuder gäster att slå sig ner, njuta av sköna stunder och beundra den sömlösa övergången mellan inne och ute, perfekt för sommarkvällar och livliga helgluncher.



Interiören andas trendighet med stilistiska detaljer och en känsla för det moderna "fast casual" konceptet. Här är det lika lätt att erbjuda snabba, men ändå utsökta rätter som också tillåter plats för de som söker en mer gastronomisk upplevelse utan att tumma på kvalitet eller service.



För närvarande blomstrar verksamheten som en populär salladsbar - en hälsosam oas för medvetna matälskare. Men potentialen stannar inte här – med efterfrågan på asiatiskt kök i området eller begärelsen för en klassisk modern pizza och pasta, löper många nya koncept parallellt med det aktuella. Anpassningsförmågan i restaurangens design och kökslayout lovar en smidig övergång till olika kulinariska teman, varje rätt en chans att berätta en ny historia.



Framtiden sträcker sig ljus och lovande, och möjligheterna står på kö för att få sätta smak på den här drömmen – varje ny gäst, varje ny rätt, en bit på vägen mot att förvandla denna härliga plats till ett målområde där mat, ljus och gemenskap förenas. Det råder ingen tvekan om att här har vi drömmen i sin skönaste form.



Yta: 280 kvm

Hyra: Omsättningshyra 15 %

Prisidé: 990 000kr

Sittplatser 70-80st

Ute platser 30-40st

Omsättning: 3 000 000 för 2025





Nextor Group AB

George Kashou
User

George Kashou

Nextor

Telefon: Visa nummer

    Rekommendationer
    affärsverksamhet till salu

    Fråga Mäklaren

      User

      George Kashou

      Nextor

      Telefon: Visa nummer

      affärsverksamhet till salu

        Vi säkerställer flest försäljningar i Sverige

        • 100% anonym process
        • +10 000 försäljningar sedan starten
        • Värderar ert bolag och stöttar er hela vägen
        Berätta mer