- Företag till salu
- Tjänsteföretag
- 4 rum interiör. Stylingsföretag i Kungsbacka
4 rum interiör. Stylingsföretag i Kungsbacka
Kungsbacka - Halland
Din intresseanmälan har
skickats

Prisidé
0,595 Mkr
Hyra
26403 kr/mån
Beskrivning av 4 rum interiör. Stylingsföretag i Kungsbacka
Verksamheten är väl etablerad, är mycket välkänd och har gott renommé bland samarbetspartners och kunder. Verksamheten säljs med ett gediget och aktuellt inrednings/möbel-lager i en stor lokal som passar utmärkt för verksamheten. Lokalen är i två våningar. Lokalen har förutom lager, kök m. tvättmaskin, kontorsdel samt yta med dagsljus för färska växter.
Prognos och utvecklingsmöjligheterna för bolaget är mycket goda. Potential finns inte bara i att utöka homestyling-verksamhet, utan även inom uppdrag av offentliga/privata inredningsprojekt. Företaget har alltid uppdrag och efterfrågan från kunder och samarbetspartners.
Som ny ägare tar man samtidigt över samarbeten med våra mäklar-partners från Kungsbacka, Varberg, Mölndal, Göteborg och Partille. Företags-namnet borgar för hög kvalité och service i de tjänster som levereras vilket medför en stor fördel och trygg grund för ny ägare.
I dagsläget hyrs även vissa av delarna ut vilket medför en förmånligare hyra för den som tar över.
Vänligen respektera detta.
Visning sker endast via mäklare, ingen kontakt med säljare/anställda sker utan mäklaren.
F A K T A
Yta:
Våning 1 ca 333 kvm
Våning 2 ca 193 kvm
Av detta är ca 100-150 kvm uthyrt (uppskattas av säljaren)
Hyresnivå: ca 26 403 kr/mån. Moms tillkommer.
Övrigt: Unikt tillfälle att förvärva ett bolag inom homestyling och inredning med säte i centrala Kungsbacka.
Gör en trygg affär med oss! Vi är självklart registrerade och godkända hos Fastighetsmäklarinspektionen och medlemmar i Mäklarsamfundet.