- Företag till salu
- Skönhet & hälsa
- 60602 - Nagel- och Skönhetsstudio i Solna
60602 - Nagel- och Skönhetsstudio i Solna
Din intresseanmälan har
skickats
Solna - Stockholm
Omsättning
1 Mkr
Prisidé
400 tkr
Resultat
Vinst
Annonsör
Mäklare
Area ca
28 m2
Hyra ca
17000 kr/mån
Beskrivning av 60602 - Nagel- och Skönhetsstudio i Solna
Nu finns möjlighet att överta en modern och välskött nagel- och skönhetsstudio i ett attraktivt område i Solna. Bra planering av lokalen med två nagelplatser, en pedikyrstation, försäljningsyta med kassa, mindre väntplats för kunder, pentry samt handikappanpassad WC.
_________________________
Objektsnummer: 60602
_________________________
Pris: 400 000 kr / BUD!
Omsättning: ca 100 000 kr/månad, stigande
Hyra: ca 17 000 kr/månad + moms
Yta: ca 28 kvm
Verksamheten har byggts upp under flera år och är välkänd i området med många återkommande kunder. Inarbetat namn kan ingå i köpet. Lokalen har bra synlighet mot gatan och är belägen i ett område med närhet till bostäder, service, restauranger och dagligvaruhandel.
För den som själv/ägaren arbetar i verksamheten finns goda möjligheter att vidareutveckla omsättning och resultat.
Passar utmärkt för egenföretagare eller mindre team som söker en etablerad verksamhet med begränsat personalbehov.
Inventarielista upprättas av säljare och köpare vid köp/överlåtelse.
Känner du igen verksamheten, vänligen respektera att inte störa ägaren eller personalen med dina frågor.
Vill du veta mer om detta objekt eller boka en tid för visning, är du välkommen att ta kontakt med ansvarig företagsmäklare/fastighetsmäklare genom att komplettera formuläret med dina kontaktuppgifter.