- Företag till salu
- Mat & dryck
- 50206-Restaurang på Östermalm med ventilationskanal till vedugnspizza
50206-Restaurang på Östermalm med ventilationskanal till vedugnspizza
Din intresseanmälan har
skickats
Östermalm - Djurgården - Stockholm - Stockholm
Omsättning
2-5 Mkr
Prisidé
1,29 Mkr
Resultat
Vinst
Annonsör
Mäklare
Area ca
60 m2
Hyra ca
23400 kr/mån
Platser inomhus
30 st
Platser utomhus
6 st
Öppettider
Vardagar 11–21 helger 12–22 I dagsläget finns serveringstillstånd inne alla dagar mellan 11–23 och ute mellan 11–21
Beskrivning av 50206-Restaurang på Östermalm med ventilationskanal till vedugnspizza
Liten restaurangpärla på Östermalm med stadsgas och en extra outnyttjad ventilationskanal till vedugnspizza. Liten uteservering med 4–6 platser.
_____________________________
Objektsnummer: 50206
_____________________________
Öppettider:
Vardagar 11–21 helger 12–22
I dagsläget finns serveringstillstånd inne alla dagar mellan 11–23 och ute mellan 11–21.
Pris: 1 290 000 kr / BUD!
Omsättning: ca 10 000 kr/dag
Hyra: ca 23 400 kr/månad + moms. Hyran betalas kvartalsvis
Yta: ca 60 kvm
___________________________________
Lokalen har en serveringsdel med ca 30 sittplatser, bar och en kundtoalett. Här finns ett stort fönster som går att öppna helt, vilket ger en härlig känsla under sommarmånaderna.
Vidare in i lokalen ligger det välutrustade köket, här finns gasspis, stekbord, dubbel fritös och varmluftsugn. Tidigare har det funnits en vedugnspizza, kanalen till den är kvar och ska enligt uppgift gå att använda.
Bakom köket finns ett diskrum med bra ytor och en huvdiskmaskin. Längst in i lokalen finns torrförråd, omklädningsrum samt personaltoalett.
Inventarielista upprättas av säljare och köpare vid köp/överlåtelse
Känner du igen verksamheten, vänligen respektera att inte störa ägare eller personal med dina frågor.
Vill du veta mer om denna objekt eller boka en tid för visning, är du välkommen att ta kontakt med ansvarig företagsmäklare/fastighetsmäklare genom att komplettera formuläret med dina kontaktuppgifter.