- Företag till salu
- Tjänsteföretag
- Delägarmöjlighet i nyproduktion av vårdboenden inom LSS och HVB
Delägarmöjlighet i nyproduktion av vårdboenden inom LSS och HVB
Din intresseanmälan har
skickats
Sverige
Flyttbart företag
Ja
Annonsör
Ägaren själv
Beskrivning av Delägarmöjlighet i nyproduktion av vårdboenden inom LSS och HVB
En unik möjlighet erbjuds att bli delägare i nyproducerade vårdboenden inom LSS och HVB mellan Tierp och Malmö. Totalt planeras 15 fastigheter där driftoperatör redan finns knuten till samtliga projekt. Verksamheten bygger på en trygg och långsiktig förvaltningsmodell med stabila hyresgäster och långa avtal.
Företaget i korthet:
• 15 fastigheter under planering och uppförande
• Samtliga fastigheter har färdiga driftoperatörer med tecknade avtal
• LSS-fastigheter med 6 lägenheter och förråd per enhet
• Långa hyresavtal mellan 15–20 år
• Hyresnivåer mellan 1,7–2,2 Mkr/år per fastighet (kallhyra)
• Modulärt byggsystem med leverans inom 6 månader
Potential:
Detta är en möjlighet att investera i en sektor med stabil efterfrågan och långsiktigt säkra intäkter. Behovet av moderna och ändamålsenliga LSS- och HVB-boenden växer kontinuerligt, och projektet erbjuder starka kassaflöden tack vare långa hyreskontrakt och en erfaren driftoperatör. För rätt delägare finns möjlighet till skalbar expansion i en växande samhällsfastighetsmarknad.
Anledning till försäljning:
Bolaget söker delägare med dokumenterad erfarenhet av att äga och driva fastigheter, som delar visionen att långsiktigt utveckla och förvalta dessa samhällsnyttiga fastigheter.
Sammanfattning:
Ett genomarbetat projekt med tydlig struktur, beprövad byggprocess och färdiga hyresavtal – en trygg investering i samhällsfastigheter med stabil avkastning.
För mer information kontakta oss via formuläret.