Din PDF-lista är tom

Bolagsplatsen presenterar stolt sommarens glassigaste franchisekoncept – Galna Glassen!

Våren är här! Solen skiner mer och längre för var dag, uteserveringarna öppnar och människor lapar sol och värme överallt i vårt avlånga land.

Både för vår, värme, sol och sommar är glassen ett givet inslag och nu växer sig suget efter glass i alla former. Vårt senaste tillskott bland franchiseföretagen är redo att bjuda på Sveriges bästa och mesta glassvarianter! Galna Glassen – alla favoritglassar du kan komma på!

Galna Glassen är ett för Sverige unikt franchisekoncept som lanserades förra året och gjorde succé på alla orter de slog upp dörrarna. Idén är enkel; glass blandas med tillbehör och sås efter kundens tycke på en isande kall granitsten. Kunden serveras varje gång sin egna favorit och kan bygga nya glassar varje gång. Galet gott.

Vi på Bolagsplatsen köar vi gärna till Galna Glassen. Blir du nästa franchisetagare? Klicka dig vidare till deras annons och titta också på en av deras informationsfilmer nedan:

Galna Glassen

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

?

Nyfiken på vad din verksamhet är värd?

Hjälp med värdering
Annonser
Newsletter

E-mail Alert

Aktuella affärsmöjligheter i Bolagsplatsens nyhetsbrev.

Annonser
Affärsvärlden Platinum